Figs
29 February 2016
KURU YEMİŞ VE KURU MEYVE NEDEN TÜKETMELİYİZ ?
29 February 2016
Hepsini Göster

Raisins

We are proud for; packing the  seedles raisen which are naturally raised in fertile Aegean soil  and dried with traditionel methodsfor centuries ,in mornova facilities and offering them to you

 

Kuru Üzümün Faydaları Nelerdir?

Üzümün kurutulmasıyla elde edilir. İçeriğinde A ve B1 vitaminleri, kalsiyum, potasyum, demir ve Sodyum gibi mineralleri bulunur

Kuru üzüm, İyi bir enerji kaynağıdır. Bu sebeple kışın oldukça işe yarayan gıdalar arasında olan kuru üzüm, B1,B2 vitaminlerini içermesi yönüyle unutkanlığa iyi gelir.

Kansızlık, böbrek, karaciğer hastalıklarında kullanılır. Demir, çinko, potasyum, fosfor,Magnezyum içerir. Kaliteli bir besin olması özelliği ilealternatif tıpta ilaç gibi kullanılır. Günde 1 yemek kaşığı dolusu kuru üzüm tüketebilirsiniz.

Kuru üzüm tam bir karaciğer dostudur vücudumuzda kan oranını artırır.

Kuru üzüm vücutta bunların birçok sert tümörleri eriterek yok eder.

Unutkanlar primleri gelen kuru üzüm, hafızayı yüksek oranda güçlendirir.

Kuru üzüm sarılık hastalığına faydalıdır

Vücuda enerji verir.

Balgam sökücüdür.

Kan yapıcıdır .

Karaciğer için yararlıdır.

Göğüs hastalıklarına iyi gelir.

Eklem iltihaplarına karşı faydalıdır.

Öksürüğü keser.

Kuru üzüm onlar fruktoz ve glikoz enerji içerdiğinden sağlıklı bir şekilde kilo vermek için idela bir besin kaynağıdır.

Diğer üzüm türlerind eolduğu gibi saç ve cilt sağlığını korur

Üzüm çekirdekleri selülit tedavisinde kullanılır.

Üzüm ürünlerindeki demir, kalsiyum ve potasyum  minerallerinin, kemik gelişimi yanında kansızlığı, halsizliği, zayıflığı ve ishali tedavi edici özelliği bulunmaktadır.

Kilo almak isteyen de rejim yapmak isteyen de üzüm yemelidir çünkü enerji verir.

Protein ve karbonhidrat kaynağıdır A,B1,B2,B6, C vitaminleri ile fosfat, kalsiyum, demir, fosforik asit, organik asitler, formik asit minerallerini içerir.

Günlük kalsiyumun 1/5’ini ve demirin ise 1/3’ünü karşılar.

Mineraller halsizliği, kansızlığı, ishali ve zayıflığı tedavi eder.

Karaciğer zaafiyetine, öksürüğe, bronşite de iyi gelir.

Mideye çok faydalıdır. Ayrıca Unutkanlığa da iyi gelir. Kuvvetli bir gıdadır.

Kuru üzümde bulunan polifenolik bitkisel besinler, enfeksiyonları önleyen ve vücudun düzgün çalışmasını sağlayan bilinen doğal kimyasallardır. Bu polifenoller ateşiniz varsa vücut ısısını düşürmeye yardımcı olur ve enfeksiyona neden olan bakteriler ile mücadele eder.

Kuru üzüm “arginin” adı verilen bir yarı-esansiyel amino asit içerir. Bu amino asit libido artırmaya yardımcı olur ve erkeklerin ereksiyon problemlerini tedavi eder. Aynı zamanda enerji arttırıcı olduğundan, doğrudan diğer cinsel sorunlar açısından da faydalıdır.

Kuru üzüm, antioksidanlara benzer polifenolik ve bitkisel besinler içerir. Bu bileşikler serbest radikallerin zararından gözleri korur. Serbest radikaller makula dejenerasyonu, yaşa bağlı göz zayıflığı ya da katarakta yol açabilir. Üzüm ayrıca sağlıklı gözler için gerekli olan A vitamini, beta-karoten ve alfa-karoten içerir.

üzüm

amblem